M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Herlitz wprowadza zeszyty w 100% z papieru z recyklingu

Katarzyna Woźniak | 4 sierpnia 2020, 06:00

Produkt wspiera akcja z tiktokerami.

Firma papiernicza Herlitz wprowadziła na rynek zeszyty wykonane w 100% z papieru z recyklingu. Nowa linia ekologiczna nosi nazwę "Chroń Ziemię, to nasz dom” (Save Earth, It’s our home). Od lipca jest dostępna w sieciach handlowych i sklepach papierniczych.
Produkcja zeszytów eko na certyfikowanym papierze ma gwarantować, że włókna celulozowe do produkcji papieru są uzyskiwane w 100% z makulatury. Ma to pomagać ograniczać wycinkę drzew. Certyfikat ma gwarantować również, że podczas produkcji papieru nie zostaną dodane żadne szkodliwe substancje chemiczne ani wybielacze optyczne.
Jak zapewnia biuro prasowe, papier w 100% z makulatury jest liderem pod względem równowagi ekologicznej: jego produkcja pozwala zaoszczędzić około 70% wody i 60% energii w porównaniu z papierem z włókien pierwotnych. Recykling 1 kg papieru obniża emisję CO2 o 1,5 kg w porównaniu z produkcją z użyciem surowców pierwotnych. Zeszyty z linii eko Herlitz mogą zostać poddane ponownemu recyklingowi nawet 3-4 razy z zachowaniem papieru dobrej jakości.
Wprowadzeniu na rynek serii zeszytów ekologicznych towarzyszyć będzie szereg akcji z tiktokerami popularnymi wśród najmłodszej grupy odbiorców (Emilciaaa, Pasofix, Kasia&Ania) oraz z blogerką parentingową, znaną jako Bubulinka (Moje dwoje +1). We wrześniu, pod adresem https://ekowyzwanie.pl/ ruszy także konkurs dla szkół. Zadaniem będzie wysprzątanie wspólnie z klasą najbliższej okolicy. Dla pierwszych 100 szkół, które prześlą swoje zgłoszenie, Herlitz przygotował zestawy ekozeszytów. Na zdobywców 3 pierwszych miejsc, wyłonionych przez jury, czekają artykuły papiernicze o wartości 1000 zł.
To niejedyne działania proekologiczne podejmowane przez Herlitz. Wspólnie z siecią Carrefour ruszyła akcja ochrony pszczół "Let it bee”. Przy zakupie zeszytu z kolekcji "Let it bee” 5% ze sprzedaży jest przekazywana na budowę miejskich, hoteli dla pszczół. To miejsca, gdzie mogą odpocząć czy schronić się przed zimnem i deszczem. Zeszyty z 6 różnymi motywami są dostępne w super i hipermarketach Carrefour w całej Polsce.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,