M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

LPP przystąpiło do globalnej inicjatywy Zero Discharge of Hazardous Chemicals

Magdalena Soroczyńska | 7 sierpnia 2020, 06:00

LPP będzie nakłaniać dostawców do całkowitego wyeliminowania szkodliwych substancji z produkcji odzieży.

Spółka LPP przystąpiła do międzynarodowej inicjatywy, której celem jest globalne ograniczanie negatywnego wpływu branży odzieżowej na środowisko naturalne. Polski producent odzieży od 5 sierpnia br. stał się tzw. przyjacielem porozumienia Zero Discharge of Hazardous Chemicals (ZDHC). To kolejne działanie firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju w ramach zapisów strategii "For People For Our Planet" na lata 2020-2025.

Porozumienie ZDHC powstało w 2011 roku, a jego misją jest umożliwienie przemysłowi tekstylnemu, odzieżowemu i obuwniczemu wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonego bezpieczeństwa chemicznego w całym łańcuchu dostaw. ZDHC dąży do wyeliminowania niebezpiecznych substancji w branży odzieżowej, współpracuje w tym zakresie z ośrodkami akademickimi i samymi producentami.

LPP, zaangażowała się w przyjęcie ZDHC MRSL - listy zakazanych, niebezpiecznych substancji na bieżąco aktualizowana przez organizację. LPP poprzez wdrożenie ZDHC będzie nakłaniać dostawców do całkowitego wyeliminowania szkodliwych substancji z produkcji, wspierać ich w zarządzaniu środkami chemicznymi w taki sposób, aby zużywali ich jak najmniej. Zrównoważone zarządzanie środkami chemicznymi to również odpowiednia utylizacja odpadów, takich jak ścieki i wody poprodukcyjne – dodaje. LPP obejmie programem wszystkich podwykonawców i ich partnerów do końca 2025r.

Czytaj więcej na temat: , , ,