M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

16 atrakcji turystycznych z Polski ze Złotą Pinezką Map Google

Paweł Piasecki | 13 sierpnia 2020, 06:00

Z okazji 15. rocznicy Mapy Google przyznały wyróżnienie atrakcjom najbardziej docenionym przez użytkowników w każdym z 16 województw.

Laureaci Złotych Pinezek byli przedstawiani na blogu Google Polska od 21 lipca. Ostatnią z 16 ogłoszonych atrakcji wyróżnionych głosami użytkowników Map Google są Łazienki Królewskie w Warszawie. Letnia rezydencja króla Stanisława Augusta ma już ponad 49 tys. opinii na Mapach Google, a średnia ocen użytkowników wynosi 4,8.

Złote Pinezki przyznano z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map. Od lutego 2005 r. do aplikacji dodano ponad 200 mln miejsc. Każdego dnia użytkownicy Map publikują w nich ponad 20 mln wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

Ranking opracowano na podstawie wewnętrznych danych z Map Google z lutego 2020 r. Wybór najwyżej ocenianej atrakcji został dokonany z grupy pięciu miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen, przy spełnieniu warunku, że ich średnia wynosiła przynajmniej 4,5. Ponadto pod uwagę były brane takie kryteria, jak poziom zaangażowania Lokalnych Przewodników w ocenianie poszczególnych miejsc w Mapach oraz liczba ocen w ostatnich 100 dniach.

Z pełną listą laureatów Złotych Pinezek można zapoznać się na blogu Google Polska.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,