M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dentsu publikuje raport działań CSR za 2019 r.

Paweł Piasecki | 13 sierpnia 2020, 06:00

Publikacja została wydana przez centralę Dentsu Aegis Network, ale zawiera również dane z Polski.

Globalne działania grupy Dentsu Aegis Network realizowane w duchu social impact, czyli wywierania wpływu na najbliższe otoczenie, koncentrują się na digitalu i rozwijaniu gospodarki cyfrowej. Szczególnie ważne są trzy obszary: "Digital Skills" - dzielenie się umiejętnościami digitalowymi z młodymi ludźmi, inspirowanie ich oraz przygotowywanie do współtworzenia gospodarki cyfrowej; "Tomorrow Leaders" - wspieranie różnorodności gospodarki cyfrowej poprzez mentoring kobiet - liderek (program mentorski „Female Foundry” jest obecnie dostępny w każdym regionie i wspiera w sumie 72 firmy założone przez kobiety) oraz "Digital For Society" - współpraca z partnerami i klientami, by wspólnie zmieniać rolę marek i mediów. Raport "Social Impact" przedstawia najlepsze praktyki realizowane przez grupę w 2019 r. oraz jej cele i priorytety na 2020 r. 
 
W pierwszym z tych obszarów na uwagę zasługuje inauguracja w ub.r. programu "The Code" - Polska była tu trzecim rynkiem Dentsu na świecie. W drugim obszarze polski oddział holdingu zaangażował się w 2019 i 2020 r. w projekt Uniwersytet Sukcesu, zainicjowany przez Fundację Digital University. Z kolei w obszarze "Digital For Society" Dentsu zorganizowało w Polsce w 2019 r. wraz z dziewięcioma dużymi korporacjami, m.in.: Orange Polska, Grupą Żywiec, PwC i DHL, dwudniowy Ideathon dla stu utalentowanych pracowników, na którym, zgodnie z metodą Design Thinking, wypracowywano rozwiązania dla podopiecznych Fundacji Integracja. Ponadto na bazie tego wydarzenia w czasie pandemii przeprowadzono e-Ideathon.
 
Jednym z globalnych założeń Dentsu jest dekarbonizacja działalności poprzez przejście na odnawialne źródła energii. W Polsce firma od 2017 r. kupuje certyfikaty zielonej energii, wspierając tym samym OZE. W biurach m.in. nie używa się butelkowanej wody i wprowadzono elektroniczny system obiegu dokumentów, a główny biurowiec posiada rozwiązania proekologiczne, np. czujniki ruchu, LED-owe oświetlenie i wykładzinę powstałą z sieci rybackich wyłowionych z dna oceanu. Dentsu Polska angażuje się też w zbiórki elektroodpadów i wspólne sprzątanie ziemi. W kwietniu 2020 r. na dachu biurowca firma założyła pasiekę „Bee Dentsu”. 
 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,