M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TUI z dużą stratą kwartalną i obiecującymi perspektywami na 2021 r.

Paweł Piasecki | 17 sierpnia 2020, 06:00

W kwartale zakończonym 30 czerwca br. niemiecki koncern turystyczny, największy na świecie, zanotował stratę 1,1 miliarda euro.

Przychody TUI w minionym kwartale spadły o 98%, do 75 mln euro. Strata wynikała z zamknięcia większości obiektów w związku z pandemią koronawirusa. Sytuacja zaczęła się poprawiać wraz ze stopniowym znoszeniem restrykcji od połowy maja br. Do końca minionego kwartału otwarto ponownie 59 hoteli hiszpańskiej sieci RIU należącej do TUI. Grupa zanotowała wzrost rezerwacji na 2021 r. o 145% w związku z przekładaniem tegorocznych urlopów przez część konsumentów i rezerwowaniem z dużym wyprzedzeniem pobytów na kolejne wakacje. Rezerwacje na lato 2020 r. są niższe o 81%, grupa zrealizowała 16% planu sprzedaży miejsc hotelowych na ten sezon.

Koncern uzyskał właśnie od niemieckiego rządu drugą ratę pożyczki w wysokości 1,2 mld euro, co zwiększa jego wolne środki pieniężne do łącznej kwoty 2,4 mld euro. Jednocześnie wdraża program oszczędnościowy, który ma zmniejszyć roczne koszty operacyjne o ponad 300 mln euro od roku obrachunkowego 2023.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,