M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Czas Solidarności" - rusza cykl "Newsweeka" i Deutsche Welle z okazji 40. rocznicy Sierpnia ‘80

Magdalena Soroczyńska | 17 sierpnia 2020, 06:00

Cykl opowie o dziedzictwie "Solidarności".

Redakcje "Newsweek Polska" oraz Deutsche Welle ruszają z cyklem „Czas Solidarności”. W ramach wspólnego projektu w najbliższych tygodniach w serwisach obu redakcji pojawi się ponad 20 tekstów i materiałów wideo, które przypomną wydarzenia Sierpnia ’80 – ogólnopolskie strajki, powstanie ruchu Solidarność oraz podpisanie Porozumień Sierpniowych. Cykl opowie także o tym, jak dziedzictwo Solidarności wpłynęło na Europę.

Dziennikarze "Newsweeka" i Deutsche Welle przypomną też mało znaną historię związków Angeli Merkel z Solidarnością oraz upomną się o sprawiedliwość dla kobiet Solidarności, które uratowały sierpniowy strajk, ale historia sprawiła, że pozostały w cieniu jego przywódców.

- Przyglądamy się rocznicy powstania Solidarności z różnych perspektyw: historycznej, współczesnej, tej krajowej i zagranicznej. Seria świetnych pogłębionych materiałów, która powstaje w ramach cyklu, pokazuje fenomen "Solidarności", pokojowego ruchu antykomunistycznego, który zainspirował miliony ludzi na świecie. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z Deutsche Welle ta historia, z której możemy być dumni, zostanie pokazana szerokiej światowej publiczności, bo taki globalny zasięg ma Deutsche Welle - mówi Aleksandra Karasińska, redaktor naczelna Newsweek.pl.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,