M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Diageo kupuje Aviation American Gin

( red. ) | 19 sierpnia 2020, 06:00

Umowa zakupu marki hollywoodzkiego gwiazdora Ryana Reynoldsa jest warta 610 mln dol.

Diageo zdecydowało się kupić markę Aviation American Gin, której współwłaścicielem jest Ryan Reynolds. Gigant zawarł umowę o wartości 610 mln dol. Firma będzie spłacać należność sukcesywnie przez 10 lat. Początkowa wpłata opiewa na kwotę 335 mln dol., a kolejna transza to 275 mln dol. – rozkład spłat ma odzwierciedlać trajektorię wzrostu marki i oczekiwania związane z jej potencjałem.
Marka Aviation American Gin, w której Reynolds nabył udziały w 2018 r., jest drugą co do wielkości marką w amerykańskim segmencie ginu super premium. W 2019 r. zwiększyła wolumen o ponad 100%, przyczyniając się do 40% wzrostu w segmencie ginu super premium. Reynolds przyznał, że ma zamiar wciąż "być w kontakcie" z marką, którą rozwijał dzięki swojej firmie Maximum Effort Marketing.

W ramach umowy Diageo przejmie również marki Astral Tequila, Sombra Mezcal i TYKU Sake.
Gigant alkoholowy deklaruje, że skupia się na sektorze super premium w kategorii ginów, który określa jako "najszybciej rozwijający się segment alkoholi” w USA.
Reynolds nie jest pierwszą gwiazdą Hollywood, która zainwestowała na rynku alkoholi. George Clooney sprzedał Diageo swoją markę tequili Casamigos w 2017 r. w ramach umowy o wartości 1 mld dol.
Brad Pitt i Angelina Jolie rozpoczęli sprzedaż różowego wina Miraval we współpracy z rodziną win Perrin w 2013 r.

(Marketing Week)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,