M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agnieszka Szydłowska zwolniona z TVP Kultura

Katarzyna Woźniak | 21 sierpnia 2020, 06:00

Dziennikarka poinformowała, ze po 15 latach pracy dla stacji została zwolniona przez telefon.

Jak informowaliśmy w serwisie MMP24 z 19 maja, Agnieszka Szydłowska zdecydowała o odejściu z Programu Trzeciego Polskiego Radia. Decyzja była wyrazem buntu wobec ocenzurowania Listy Przebojów LP3 i nacisku wywieranego na zespół dziennikarzy Trójki.

Wczoraj w swoim Facebooku Szydłowska poinformowała, że została zwolniona z pracy w stacji TVP Kultura przez telefon. Rozmowa miała trwać 2 minuty. Szydłowska pracowała dla stacji od 15 lat. Była m.in. współprowadzącą "Tygodnik kulturalny", program "Pegaz" czy "Niedziela z...".
Agnieszka Szydłowska od 1998 r. pracowała w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie przez cztery lata w Radiostacji. W Trójce prowadziła audycje: "Radiowy dom kultury” i "Program alternatywny”. W latach 2003-2009 jako "druh zastępowy" poprowadziła pięć wydań "Listy Przebojów Programu Trzeciego”. Jest członkinią Akademii Muzycznej Trójki. Była współprowadzącą w telewizyjnym programie "Pegaz”. Wraz z Mariuszem Wilczyńskim prowadziła w TVP1 program poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze i sztuce "Po godzinach”. Wraz z Krzysztofem Kłopotowskim prowadziła program "Kinematograf”. Od 2005 r. prowadziła w TVP Kultura program "Niedziela z...”, a wspólnie z Markiem Horodniczym była ekspertką w dziedzinie muzyki w programie "Tygodnik kulturalny” w TVP Kultura.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,