M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Trójka zlikwidowana jako stacja i marka

Katarzyna Woźniak | 24 sierpnia 2020, 06:00

Wielu dziennikarzy w piątek nie poprowadziło swoich audycji, zlikwidowane zostało pasmo "Zapraszamy do Trójki", stacja ma zmienić nazwę na Centrum Muzyczne Polskiego Radia - Program III.

Jak informowaliśmy w serwisie MMP24 z 21 sierpnia, nowym dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia został Michał Narkiewicz-Jodko. Kuba Strzyczkowski został usunięty ze stanowiska, na którym pracował niespełna trzy miesiące. Na stronie Polskiego Radia można przeczytać komunikat zarządu: „Wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich trzech miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki. Niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu 3 oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania”.
Zarząd Polskiego Radia miał podjąć "decyzję o odwołaniu ze stanowiska dyrektora Jakuba Strzyczkowskiego z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych Spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw. Otrzymał on propozycję pozostania w Polskim Radiu".
W piątek wielu dziennikarzy zostało odsuniętych od anteny, m.in. Tomasz Michniewicz i Michał Olszański na pięć minut przed wejściem na antenę. Ernest Zozuń, jeden z czołowych dziennikarzy Trójki, został przesunięty do pracy w Informacyjnej Agencji Radiowej. Mówi się, że popołudniowe wydanie "Zapraszamy do Trójki" ma zniknąć z anteny – audycja była otwarta na telefony i komentarze słuchaczy. W momencie publikowania tej informacji Piotr Baron nie jest jeszcze pewien, czy poprowadzi w piątek swoją audycję muzyczną o 19. Jeden z dziennikarzy miał przekazać informację, że nazwa "Trójka" zniknie, a zastąpi ją Centrum Muzyczne Polskiego Radia – Program III. W razie buntu zarząd miał być przygotowany na awaryjne nadawanie z centrali Polskiego Radia.Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,