M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Salomonowy wyrok w sporze prawnym Apple z Epic Games

( red. ) | 26 sierpnia 2020, 06:00

Sąd uznał, że Apple nie może blokować Unreal Engine, ale zarazem odrzucił wniosek Epic Games o przywrócenie gry "Fortnite" w App Store.

Sędzia Sądu Okręgowego Yvonne Gonzalez Rogers uznała, że Apple nie może dokonywać odwetu na Epic Games, blokując konta deweloperów tej firmy lub ograniczając programistom na swoich platformach dostęp do powszechnie używanych narzędzi Unreal Engine. Mogłoby to spowodować znaczne szkody zarówno dla samej platformy Unreal Engine, jak i ogólnie dla branży gier, w tym zarówno dla zewnętrznych deweloperów, jak i graczy. Dodała, że nawet jeśli Epic Games naruszyło zasady App Store, nie zostały złamane warunki jakiekolwiek umowy związanej z Unreal Engine i narzędziami programistycznymi.

Druga część werdyktu była jednak nie po myśli Epic Games, gdyż Rogers oświadczyła, że gra "Fortnite" nie może być oferowana w App Store, jeśli Epic Games nie przywróci jej zgodnie z regulaminem sklepu.

Firma Epic złamała wytyczne dotyczące sklepów App Store i Google Play na początku sierpnia, udostępniając użytkownikom "Fortnite" na iOS i Androida możliwość bezpośredniej płatności, z pominięciem prowizji na rzecz Apple i Google wynoszącej 30% wartości transakcji.

O sporze Epic Games i Apple pisaliśmy wcześniej tutaj, a o sparodiowanej w ramach sporu reklamie "1984" Apple tutaj.

(TechCrunch.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,