M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

E-sklep Tesco oraz kolejne sześć placówek znikają z rynku

Ilona Mrozowska | 2 września 2020, 06:00

1 listopada działający od 2012 r. e-sklep Tesco oficjalnie przestanie działać. 31 października 2020 r. będzie też ostatnim dniem funkcjonowania sześciu placówek, których Salling Group nie przejął. Tym samym pracę w Tesco znów straci prawie 900 osób.

Tesco przygotowuje się do przejęcia polskiej części swojego biznesu przez Salling Group, właściciela dyskontowej sieci Netto. Pracownicy działu sprzedaży internetowej zostali już poinformowani o dacie zamknięcia usługi e-zakupy, niebędącej częścią umowy z duńską firmą.

Serwis e-zakupy będzie dostępny dla klientów jeszcze tylko przez najbliższe dwa miesiące, podał dyrektor zarządzający Tesco Polska Martin Behan. – Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi. Usługa e-zakupy, wprowadzona w 2012 r., zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów. Niezależnie od tej decyzji przed nami perspektywy nowych, fascynujących projektów w ramach większego, połączonego biznesu – zapowiada Martin Behan.

Transakcja sprzedaży polskiej części Tesco do Salling Group jest obecnie badana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W sieci szykują się kolejne zwolnienia, o czym poinformował związek zawodowy w Tesco. Będą one trwać od 21 września do 31 grudnia 2020 r. Zwolnienia grupowe obejmą stanowiska podstawowe – maksymalnie 837 osób, oraz stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 62 osoby.

(Handelextra.pl)

Czytaj więcej na temat: , , , ,