M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Unilever zainwestuje 1 mld euro w redukcję emisji dwutlenku węgla

( red. ) | 3 września 2020, 06:00

Gigant FMCG nastawia się na redukcję zużycia paliw kopalnych w związku z produkcją środków czystości.

Gigant FMCG, Unilever, zapowiedział, że zainwestuje 1 mld euro, żeby ograniczyć zużycie paliw kopalnych wykorzystywanych przy produkcji środków czystości marek ze swojego portfolio.
Działanie jest rozłożone na lata do 2030 r. Jego celem jest maksymalne zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. 
Produkty petrochemiczne używane w takich markach jak Cif i Domestos zostaną zastąpione składnikami pochodzenia roślinnego, takimi jak algi. Oczekuje się, że przejście na zrównoważone składniki zmniejszy ślad węglowy Unilevera o 20%, biorąc pod uwagę, że produkty petrochemiczne stanowią obecnie 46% całkowitego śladu węglowego produktów firmy.
Inwestycja o wartości 1 mld euro jest częścią zobowiązania firmy Unilever w zakresie czystej przyszłości, aby osiągnąć zerową emisję netto ze swoich produktów do 2039 r. Pieniądze zostaną wykorzystane na sfinansowanie badań biotechnologicznych, utylizację dwutlenku węgla i odpadów oraz chemii niskoemisyjnej, a także na tworzenie biodegradowalnych i wodooszczędnych receptur produktów zmniejszających o połowę zużycie pierwotnego plastiku przez Unilever do 2025 r.
Firma przeznaczy również część budżetu na komunikację swoich działań.
Wczoraj Unilever nabył również kalifornijską markę produktów do odżywiania Liquid I.V., która sprzedaje mieszanki napojów elektrolitowych.

(Marketing Week)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,