M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Radio Zet z ekomuralem na urodziny

Katarzyna Woźniak | 8 września 2020, 06:00

Stacja Eurozetu na swoje 30. urodziny organizuje akcję, w której biorą udział słuchacze.

Z okazji 30. urodzin Radia Zet (Grupa Eurozet) w Warszawie przy stacji Metro Politechnika powstanie ekomural. W jego tworzeniu uczestniczą słuchacze stacji.
Dokładnie 28 września 1990 r. swoje nadawanie rozpoczęła najstarsza komercyjna rozgłośnia w Warszawie i druga w Polsce. Początkowo jako Radio Gazeta, by wkrótce stać się Radiem Zet. 
Założenia do projektów stworzyli sami słuchacze, którzy zostawiali podpowiedzi, co powinno się na nich znaleźć. Na podstawie ich sugestii powstały alternatywne grafiki. Od popołudnia 7 września do 18 września mogą wziąć udział w internetowym głosowaniu na stronie Radiozet.pl i decydować, który z projektów pojawi się na ścianie przy stacji Metro Politechnika. Uroczyste odsłonięcie ekomurala nastąpi w dniu 30. urodzin Radia Zet, czyli 28 września.
Przy malowaniu ekomurala zdecydowano się na nowatorskie zastosowanie specjalnych farb antysmogowych, które filtrują powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu (NOx). 1 mkw. powierzchni pomalowanej taką farbą filtruje powietrze podobnie jak jedno drzewo. Będzie to jeden z pierwszych komercyjnych ekomurali w Polsce, wykorzystujących to rozwiązanie.
W kolejnym etapie ekomurale Radia Zet powstaną również w innych miastach Polski.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,