M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon rozwija program edukacyjny STEM Kindloteka

Paweł Piasecki | 9 września 2020, 06:00

Program realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W ramach programu STEM (skrót od Science, Technology,  Engineering, Math) Kindloteka do końca 2020 r. w szkołach, centrach kultury oraz bibliotekach zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych firmy zostanie otwartych 35 nowych przestrzeni do nauki. Specjalnie zaaranżowane przestrzenie umożliwiają m.in. czytanie, majsterkowanie, zdobywanie umiejętności programistyczno-robotycznych czy muzykowanie. Amazon organizuje także szkolenia i zajęcia edukacyjne dla dzieci i nauczycieli.

Kindloteka to flagowy program CSR Amazon, w ramach którego firma ufundowała już ponad 50 cyfrowych bibliotek w całej Polsce. Począwszy od 2019 r., w szkołach i bibliotekach powstają STEM Kindloteki, czyli interaktywne kąciki edukacyjne służące popularyzacji czytania oraz zajęciom programistyczno-robotycznym prowadzonym przez przeszkolonego edukatora. Amazon przekazuje darowiznę w postaci gotowej pracowni oraz szkoli kadrę wybranych placówek.

W ramach programu STEM Kindloteka Amazon organizuje również  lekcje i warsztaty online. W ubiegłym roku szkolnym przeprowadzono 136 zajęć. Na żywo uczestniczyło w nich 35 tys. osób, a kolejne 30 tys. za pośrednictwem YouTube'a. W kolejnej edycji cykl zajęć edukacyjnych online obejmie nauczycieli i dzieci. Edukatorzy dowiedzą się m.in., jak wykorzystać metodę SCRUM oraz nowe technologie w nauce, a uczniowie poznają przydatne aplikacje przyrodnicze i odkryją kosmiczne ciekawostki. Dostępne będą również lekcje skierowane do młodzieży z podstaw programowania. Blok ten poprowadzą eksperci Amazon Web Services, platformy oferującej usługi w chmurze.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,