M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Renault i Nissan podpisały list intencyjny z Uberem

( red. ) | 9 września 2020, 06:00

Porozumienie ma pozwolić Uberowi na elektryfikację floty samochodów obsługujących platformę.

W ramach partnerskiej współpracy Renault i Nissan (działające w ramach trójstronnego aliansu, w skład którego wchodzi jeszcze Mistubishi) chcą opracować przystępną ofertę w pełni elektrycznych samochodów dla kierowców Ubera na rynkach europejskich, w szczególności w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii i Portugalii. Podpisanie listu intencyjnego poprzedził sukces projektu zrealizowanego przez Nissana i Ubera w Wielkiej Brytanii.

Porozumienie wpisuje się w strategiczny cel Ubera, który chce oferować zeroemisyjne przejazdy. Do 2025 roku połowa kursów realizowanych przez platformę w siedmiu europejskich stolicach (Amsterdam, Berlin, Bruksela, Lizbona, Londyn, Madryt i Paryż) ma być obsłużona przez auta mające napęd w pełni elektryczny.

Nissan, Renault i Uber mają m.in. zamiar przygotować specjalną ofertę dla kierowców korzystających z aplikacji Ubera na samochody elektryczne Renault Zoe i Nissan Leaf, jak również przyszłe auta elektryczne obu marek. Firmy zamierzają też realizować wspólne działania marketingowe i edukacyjne w celu promowania oferty i zalet samochodów w 100% elektrycznych, zwłaszcza poprzez jazdy próbne dla kierowców Ubera.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,