M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Właściciele centrów handlowych uratują JCPenney od bankructwa

( red. ) | 11 września 2020, 06:00

Simon Property Group i Brookfield Property Group mają nabyć aktywa amerykańskiej sieci domów towarowych za 1,75 miliarda dol.

Firmy Simon Property Group i Brookfield Property Group poinformowały 9 września, że zawarły umowę kupna wszystkie aktywów handlowych i operacyjnych JCPenney za 1,75 miliarda dolarów, co uratuje sieć przed bankructwem.

JCPenney, amerykańska sieć domów towarowych działająca od 118 lat, ogłosiła upadłość w maju br. Firma była niedochodowa od 2010 r. W chwili ogłoszenia upadłości posiadała ponad 800 sklepów. Sieci takie jak JCPenney, uzależnione od sprzedaży odzieży, ucierpiały szczególnie podczas pandemii COVID-19, gdy miliony osób straciły pracę, a kolejne miliony pracują zdalnie i nie potrzebują nowych ubrań.

Zdaniem ekspertów utrzymanie JCPenney przy życiu jest sensownym posunięciem dla firm Simon i Brookfield. Tradycyjne centra handlowe w Stanach Zjednoczonych borykały się z problemami związanymi z zamknięciami sklepów i zmniejszonym ruchem w nich jeszcze przed pandemią. Rekordowe 9,3 tys. sklepów zostało zamkniętych w zeszłym roku, a w br. liczba ta może wzrosnąć prawie trzykrotnie do 25 tys. Centra handlowe nie mogą sobie pozwolić na stratę kolejnego najemcy.

Simon był częścią grupy, która kupiła sieć sklepów z modą Forever 21 w ramach procesu upadłości tego sprzedawcy tuż przed pandemią.

(CNN.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,