M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nestle umożliwia przyrządzenie kawy Starbucks w domu

Katarzyna Woźniak | 16 września 2020, 06:00

Jesienią w polskich sklepach pojawi się pierwsza kawa Starbucks od Nestlé.

Firma Nestlé wprowadza w Polsce kawę Starbucks do przyrządzania w domu. Produkt jesienią ma się pojawić w sklepach. Jako pierwsze dostępne będą kapsułki do ekspresów Nescafe Dolce Gusto oraz Nespresso. Kolejne produkty zostaną wprowadzone do końca roku.
W 2018 r. Nestlé nabyło nieograniczone prawa wprowadzania do globalnego obrotu produktów kawowych i herbacianych z asortymentu pakowanych towarów konsumpcyjnych i produktów gastronomicznych Starbucks poza kawiarniami tej marki i z wyłączeniem artykułów gotowych do spożycia. Polska dołącza do kilkudziesięciu krajów świata z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, w których dostępne są kawy Starbucks od Nestlé.
Kawy Starbucks od Nestlé będą dostępne w trzech wariantach palenia ziaren: Blond Roast (smak delikatny i łagodny), Medium Roast (gładki i zrównoważony), Dark Roast (pełny i wyrazisty). 

W pierwszej kolejności jesienią w Polsce dostępne będą kapsułki Starbucks do ekspresów Nescafe Dolce Gusto oraz od Nespresso. W pierwszym przypadku będzie to pięć wariantów: kremowe Cappuccino, klasyczne Caramel Macchiato, delikatne Latte Macchiato, bogate w smaku Espresso oraz Grande z nutą toffi. Nespresso zaoferuje pięć wariantów kawy Starbucks, m.in. Caffe Verona oraz House Blend. 
Od września kawy Starbucks od Nestlé są dostępne w sklepach Carrefour, a także w kanałach e-commerce: na Carrefour.pl, Frisco.pl oraz w oficjalnym sklepie Nestlé na Allegro.pl. Dodatkowo kapsułki Nescafe Dolce Gusto można zakupić także na stronie marki pod adresem Dolce-gusto.pl.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , ,