M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Facebook mocniej włącza się do walki ze zmianami klimatu

Maciej Florek | 16 września 2020, 06:00

W 2020 r. i w kolejnych latach działania Facebooka mają osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto i będą w 100% zasilane przez energię odnawialną.

Facebook kontynuuje ponad 10-letnie starania mające na celu minimalizację wpływu działalności firmy na środowisko. W 2020 r. i w kolejnych latach globalne działania Facebooka mają osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto i będą w 100% zasilane przez energię odnawialną. Firma wyznaczyła sobie również cel osiągnięcia zerowej emisji netto w całym łańcuchu wartości w 2030 r. W ciągu następnej dekady Facebook będzie dążył do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla poprzez zrównoważone projekty, zaangażowanie partnerów biznesowych i dostawców oraz wykorzystanie technologii absorpcji dwutlenku węgla.

Facebook uruchamia Climate Science Information Center - oddzielną przestrzeń na platformie, która łączy jej społeczność z zasobami merytorycznymi czołowych światowych organizacji klimatycznych oraz wskazuje działania możliwe do podjęcia w celu przeciwdziałania zmianom klimatu. Climate Science Information Center będzie funkcjonowało na wzór Centrum Informacji o koronawirusie - bazy wiedzy na Facebooku, która sprawdziła się w dostarczaniu rzetelnych i aktualnych informacji w czasie pandemii.

Dla podkreślenia tych zobowiązań, Facebook rozpoczął również #OurPlanetChallenge, aby zachęcić ludzi do pokazania, dlaczego szanują naszą planetę i w jaki sposób przyczyniają się do jej ochrony. #OurPlanetChallenge opiera się na wyzwaniach, nowym niestandardowym typie wpisu na Facebooku, który służy do tworzenia viralowych inicjatyw oraz inspirowania przyjaciół i rodziny do udziału. Każdy na Facebooku może rozpocząć nowe wyzwania i wyznaczyć znajomych do udziału w nich.

Czytaj więcej na temat: , , , ,