M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Partnerstwo TikToka z Oracle i Walmartem ma błogosławieństwo Trumpa

Paweł Piasecki | 21 września 2020, 06:00

Według amerykańskiego prezydenta transakcja pozwoliłaby zapewnić bezpieczeństwo danych użytkowników aplikacji wideo w Stanach Zjednoczonych.

- Dałem umowie moje błogosławieństwo” - powiedział prezydent Trump, opuszczając Biały Dom w niedzielny poranek przed wiecem wyborczym w Karolinie Północnej. Według amerykańskiego prezydenta Oracle i Walmart uzyskałyby w wyniku transakcji pełną kontrolę nad operacjami TikToka w Stanach Zjednoczonych. Według agencji Reuters w nowej spółce o nazwie TikTok Global Amerykanie mieliby dostać stanowisko CEO, większość miejsc w radzie dyrektorów i eksperta ds. bezpieczeństwa w zarządzie. Oczekuje się, że Oracle i Walmart przejmą znaczące udziały w spółce, a ByteDance, chiński właściciel TikToka, zgodził się, żeby Oracle przechowywał wszystkie dane i miał prawo wglądu do kodu źródłowego aplikacji używanej przez ok. 100 milionów Amerykanów.

TikTok i ByteDance z zadowoleniem przyjęły zatwierdzenie przez prezydenta Trumpa proponowanej umowy, która musi jeszcze zostać zaaprobowana przez władze Chin. TikTok twierdzi, że umowa zapewni spełnienie wymagań bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych. ByteDance poinformował, że pracuje nad osiągnięciem porozumienia, które będzie „zgodne z prawem amerykańskim i chińskim” tak szybko, jak to możliwe.

Vanessa Pappas, tymczasowa dyrektor generalna TikToka, powiedziała w opublikowanym w sobotę wideo, że aplikacja "zadomowiła się na dobre" w Stanach Zjednoczonych. Pappas wcześniej przez prawie 8 lat zajmowała kierownicze stanowiska w należącej do Google platformie YouTube.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,