M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IKEA da drugie życie rzeczom

Joanna Hamdan | 21 września 2020, 06:00

Jak zapowiada sieć jeszcze w tym roku otwarty zostanie w Szwecji pierwszy na świecie sklep IKEI z używanymi meblami i artykułami wyposażenia domu.

Sklep będzie się znajdował w centrum ReTuna w miejscowości Eskilstuna. Tutaj meble i wyposażenie domu IKEA otrzymają drugie życie. W pierwszym sklepie z używanymi rzeczami klienci będą mogli kupić meble IKEA po naprawie i przywróceniu ich do dawnej świetności, ale w dużo niższej cenie.

- W IKEA chcemy być częścią przewodzenia Szwecji na bardziej zrównoważoną. Jeśli mamy osiągnąć nasze cele w zakresie zrównoważonego rozwoju, musimy rzucić sobie wyzwanie i przetestować nasze pomysły w praktyce. Zmiany klimatu nie mogą zostać rozwiązane w teorii, należy je rozwiązać poprzez dobre przykłady z życia codziennego - mówi Jonas Carlehed, szef ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Szwecja.

To nie przypadek, że IKEA decyduje się otworzyć swój pierwszy sklep z używanymi rzeczami w Eskilstunie. To tutaj znajduje się centrum recyklingu ReTuna, które od czasu otwarcia pięć lat temu przyciąga międzynarodową uwagę.

ReTuna przypomina inne centra handlowe, z tą różnicą, że znajduje się obok lokalnej stacji recyklingu i wszystko, co sprzedają sklepy, może być poddane recyklingowi, jest ekologiczne lub produkowane w sposób zrównoważony.


Czytaj więcej na temat: , ,