M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Relaunch "Focus Historia Ekstra"

Magdalena Soroczyńska | 23 września 2020, 06:00

Odświeżony magazyn ma nową szatę graficzną i jest obszerniejszy.

Burda International odświeżyła magazyn "Focus Historia Ekstra". Zmieniono layout tytułu i dodano strony. 

- Oddajemy w ręce czytelników 130 stron pełnych akcji. Zgodnie z założeniem magazynu skupiliśmy się na jednym temacie: tym razem opowiadamy o walkach starożytnych Rzymian z barbarzyńcami, z wrogami imperium. Wybraliśmy do tego wydania artykuły napisane przez autorów specjalizujących się w starożytności i pokazaliśmy je w eleganckiej i atrakcyjnej formie, w towarzystwie m.in. zabytków z epoki, infografik i zdjęć z sesji grup rekonstrukcyjnych – mówi Adam Węgłowski, redaktor prowadzący magazynu. – Chcemy, aby czytelnicy
traktowali odświeżony "Focus Historia Ekstra" jako coś nowego. Coś między czasopismem, książką i albumem.
Zamierzamy sięgać po nowe tematy i nowe artykuły, zawsze jednak połączone wspólnym tematem, spójne i
przedstawione w sposób atrakcyjny wizualnie - mówi redaktor prowadzący. Magazyn ma teraz 132 strony i kosztuje 14,99 zł (wersja bez książki). Pismo wspierane jest kampanią promocyjną w tytułach prasowych, serwisach internetowych i social mediach wydawnictwa.

Jednocześnie wciąż ukazywać się będzie "Focus Historia". - Zdajemy sobie sprawę, że jedni czytelnicy najbardziej cenią sobie w czasopismach historycznych różnorodność, inni zaś wolą magazyny skoncentrowane na jednym temacie. Ale to nie znaczy, że tylko do pierwszych z nich adresujemy "Focusa Historia", a do drugich "Focusa Historia Ekstra". Myślę, że i w jednym, i w drugim każdy fan historii znajdzie coś dla siebie - mówi Adam Węgłowski. 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,