M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

EasyJet z pierwszą roczną stratą w historii

( red. ) | 9 października 2020, 06:00

Strata wyniesie ponad 800 mln funtów, a EasyJet spodziewa się, że rok 2021 rozpocznie z zaledwie 25% normalnej zdolności przewozowej.

Brytyjskie linie lotnicze EasyJet - trzeci na świecie i drugi z największych europejskich tanich przewoźników lotniczych - spodziewają się w bieżącym roku finansowym straty przed opodatkowaniem w wysokości od 815 do 845 mln funtów. To pierwsza strata roczna w 25-letniej historii firmy. Analitycy prognozowali stratę nieco niższą  (794 mln funtów). W letnim szczycie linie wykorzystywały 38% zdolności przewozowej, ale ostatni kwartał roku zapowiada się już gorzej w związku z kolejną falą ograniczeń w podróżach wymuszonych przez pandemię COVID-19.

Według Sky News linie EasyJet zasygnalizowały rządowi brytyjskiemu, że mogą potrzebować większego wsparcia finansowego niż udzielona już pożyczka w wysokości 600 mln funtów. W ramach walki o przetrwanie po pandemii firma zlikwidowała 4,5 tys. miejsc pracy, uzyskała 608 mln funtów ze sprzedaży samolotów i pozyskała 419 mln funtów od udziałowców. Jak widać, to wszystko może nie wystarczyć, by wyjść na prostą.

(BBC.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,