M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Radio Track: Vox FM po raz pierwszy wyprzedza słuchalność Trójki

Katarzyna Woźniak | 14 października 2020, 06:00

Wyniki słuchalności Trójki pikują, nieznaczne spadki notują RMF FM i Radio Zet.

Radio Track opublikowało wyniki badania słuchalności stacji radiowych w fali lipiec-wrzesień 2020 r. Liderem słuchalności pozostaje RMF FM z wynikiem 28,5%, co oznacza spadek o 1,6 p.p. w porównaniu z falą badania kwiecień-czerwiec br. Na drugim miejscu znajduje się Radio Zet (Grupa Eurozet) z 12,1%, co oznacza spadek w porównaniu z poprzednią falą o 0,8 p.p.
Na trzecim miejscu pod względem słuchalności znalazła się radiowa Jedynka (Polskie Radio) z wynikiem 5,6%, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednią falą badania o 0,7 p.p. O 0,5 p.p. wzrosła również słuchalność Vox FM do 3,5% w porównaniu z poprzednią falą badania. Tym samym Vox FM wyprzedziło Program Trzeci Polskiego Radia, które w najnowszej fali badania osiągnęła historycznie niski wynik słuchalności 3,3%, co oznacza kolejny spadek o 1 p.p. w porównaniu z poprzednią falą badania. Słuchalność Tok FM (Agora) wynosi obecnie 2,4%, co oznacza spadek o 0,2 p.p. w porównaniu z poprzednią falą badania.
W kategorii sieci radiowych wciąż prym wiedzie Eska, która poprawiła swoje wyniki w porównaniu z poprzednią falą badania o 0,6 p.p. i obecnie jej słuchalność utrzymuje się na poziomie 7,6%. Na drugim miejscu znajduje się Audytorium17, która zanotowała spadek o 0,3 p.p. i obecnie jej słuchalność wynosi 4,7%.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,