M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marta Manowska w kampanii #eseniorpotrafi [wideo]

Paweł Piasecki | 16 października 2020, 06:00

To nowa odsłona kampanii "e-Polak potrafi!" zainaugurowanej w ub.r. przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.

Dziennikarka i prezenterka Marta Manowska w serii filmików o zaletach korzystania z internetu w dojrzałym wieku rozmawia z uczestnikami programu reality show „Sanatorium miłości” znanego z anteny Programu 1 TVP, a od października br. obecnego także na Netfliksie. Wywiady z trzema jego bohaterami (Władysławem Balickim, Wiesławą Judek i Iwoną Mazurkiewicz) można już zobaczyć na fanpage'u Marty Manowskiej na Facebooku oraz na kanale YouTube. Każda rozmowa opowiada o innym aspekcie korzystania z sieci (komunikacja i kontakt z bliskimi, rozrywka, urzędy czynne całą dobę). Na kanale Ministerstwa Cyfryzacji na platformie YouTube dostępne są również trzy filmy instruktażowe, które w lekkiej formie pokazują, w jakich codziennych sytuacjach senior może szukać wsparcia w internecie. Łącznie osiągnęły blisko 100 tys. wyświetleń.

Trwa też konkurs, w którym można wygrać laptopa dla seniora, a który ma zaktywizować zarówno osoby starsze, jak i ich najbliższych do podjęcia wyzwania wspólnej nauki obsługi internetu. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba wejść na stronę: www.gov.pl/epolakpotrafi, napisać, czego senior nauczył zgłaszającego o życiu, a czego młodsza osoba chce nauczyć seniora w internecie, a do zgłoszenia dodać wspólne zdjęcie. Formularze można przesyłać do 19 października.

Kampania „e-Polak potrafi!” jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK w ramach projektu „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”, dofinansowanego z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 od września 2017 r. Rezultatem działań skierowanych do starszego pokolenia ma być przede wszystkim zwiększenie liczby Polaków w wieku 60+ aktywnych w internecie.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,