M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Żabka zbiera plastikowe butelki, tworząc model gospodarki obiegu zamkniętego

Magdalena Soroczyńska | 21 października 2020, 06:00

Z zebranych butelek powstanie opakowanie, w którym sprzedawana będzie woda mineralna Od Nowa, jedna z marek własnych sieci.

Sieć Żabka zachęca klientów i franczyzobiorców do zbiórki plastikowych butelek, wdrażając rozwiązania zgodne z założeniami gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) dla marki własnej. Akcja ma charakter pilotażowy i jest prowadzona w 23 warszawskich sklepach. W placówkach tych staną specjalne kosze, do których będą zbierane opakowania po napojach. Z zebranych opakowań powstaną butelki wody mineralnej marki własnej Od Nowa. Żabka chce, by dzięki tej akcji klienci wyrobili w sobie nawyk oddawania do sklepów plastikowych opakowań po napojach. Klienci, którzy wezmą udział w projekcie, zostaną nagrodzeni dodatkowymi punktami lojalnościowymi za każdą przyniesioną plastikową butelkę.

Butelki zostaną odebrane przez Lekaro, skąd surowiec trafi do zakładu PET Recycling Team w Radomsku (ALPLA), gdzie zostanie przetworzony na granulat, z którego ALPLA, producent opakowań z tworzyw sztucznych, wytworzy preformy butelek. Preformy trafią do producenta wody mineralnej Od Nowa, czyli firmy Cechini.

Od Nowa to naturalna woda mineralna pochodząca ze źródła Anna w uzdrowisku Muszyna w woj. małopolskim. Jej butelka i etykieta są wykonane z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu.

Od Nowa to kolejny produkt z serii marek własnych w ofercie Żabki w opakowaniu z produktów przyjaznych środowisku. Butelki pochodzące w 100% z recyklingu (tzw. rPET) mają także produkty Foodini, Wycisk i S!

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,