M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Radio 357 wystartuje w grudniu

Katarzyna Woźniak | 22 października 2020, 06:00

Stacja ujawniła szczegóły dotyczące statusu prawnego, od dziś zaczyna próbne nadawanie w aplikacji.

Dziś Wirtualna Polska udostępni "Radio 357 Przedpremierowo” na platformach Open.fm i WP Pilot. Poranną audycję w godzinach 7-9 poprowadzi Marcin Łukawski. Wraz z rozbudową ramówki do stacji będą dołączać kolejne programy.
Prowadzący Marcin Łukawski ze studia Wirtualnej Polski przybliży głosy, za którymi słuchacze mogli w ostatnim czasie zatęsknić. Porozmawia m.in. z doktorem Tomaszem Rożkiem, w audycji pojawią się również Krzysztof Szubzda i Łukasz Błąd. Gościem poranka będzie też Filip Jaślar z Grupy MoCarta, a o muzykę zadba Piotr Stelmach. Specjalna przedpremierowa emisja na żywo w czwartek, 22 października, w godz. 7-9.
Start Radia 357 zaplanowano na grudzień, stacja znajdzie się w bezpłatnej ofercie Open.fm i WP Pilot. Do tego czasu kolejne audycje z przygotowywanej ramówki będą udostępniane przedpremierowo. Jedną z nich będzie "Muzyka ciszy” Marka Niedźwieckiego. Jej emisję zaplanowano na 1 listopada.
Radio 357 tworzą byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia. Środki na jego stworzenie zbierają w serwisie Patronite. Inicjatywę wspiera obecnie ponad 10 tys. patronów. Stacja ma funkcjonować w formie wspólnej własności wszystkich zaangażowanych w projekt osób, decyzje będą podejmowane na podstawie wdrożonych procedur w formie grupowej. Twórcy chcą, by Radio 357 było pierwszą społecznościową stacją bez reklam, która z czasem rozpocznie nadawanie w paśmie FM.
W zespole stacji znaleźli się m.in.: Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski, Tomek Michniewicz, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Piotr Kaczkowski, Ola Budka, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Paweł Sołtys, Ernest Zozuń, Marcin Cichoński, Marek Brzeziński, Katarzyna Kłosińska, Tomasz Rożek.

Wczoraj w swoich mediach społecznościowych Radio 357 poinformowało, że podjęło decyzję co do kształtu prawnego, w jakim będzie funkcjonować. "Biorąc pod uwagę wszelkie aspekty prawne, podatkowe i organizacyjne, zdecydowaliśmy się na spółkę komandytową ze spółką z o.o. w roli komplementariusza" – czytamy w oświadczeniu. "Uznaliśmy zgodnie, że pan Marek Niedźwiecki i pan Kuba Strzyczkowski, ze względu na kaliber nazwisk oraz zaangażowanie w powstanie Radia 357, któremu poświęcili się na wyłączność od początku, zasługują na wyjątkowe miejsca w tej strukturze i powinni cieszyć się specjalnymi względami. A zarządzać będziemy... turkusowo". Stacja zdecydowała, że nie będzie miała redaktora naczelnego czy dyrektora muzycznego. "Radio 357 tworzą ludzie, którzy podobnie widzą radio i podobnie definiują jakość. Wiedzą, do kogo i jak chcą mówić. Radio 357 ma być silne siłą autorów i autorek, a nie formatu i playlisty z komputera. Nie chcemy się bić o słuchalność, tylko o jakość i wysoki poziom. Cała nasza struktura i wszelkie panujące w niej zasady (tzw. corporate governance) wymuszają więc konsensus między zarządem i zespołem. Nie ma jednowładztwa ani polityki nakazowej – jest jasny podział kompetencji i wspólne wybieranie najlepszych rozwiązań".

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,