M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

AliExpress zostaje nowym partnerem Lecha Poznań

Paweł Piasecki | 26 października 2020, 06:00

Pierwsze na świecie partnerstwo chińskiej marki w obszarze sportu podkreśla jej zaangażowanie na polskim rynku.

Umowa między chińską platformą e-commerce a poznańskim klubem piłkarskim obowiązuje do 30 czerwca 2021 r., z możliwością przedłużenia. W niedzielę 25 października podczas meczu z Cracovią piłkarze Lecha Poznań wystąpią po raz pierwszy z logo AliExpress na spodenkach. Strój z logotypem nowego partnera będzie również używany przez cały sezon podczas rozgrywek Ligi Europy, w których Lech Poznań bierze udział jako jedyny polski klub. Reklamy sponsora będą też umieszczane na stadionie podczas meczów ligowych. Dodatkowo AliExpress przygotował dla kibiców Lecha kody rabatowe do wykorzystania m.in. podczas wyprzedaży w Dniu Singla (11 listopada).

– Polska jest jednym z naszych wiodących rynków w Europie, a piłka nożna to sport narodowy dla Polaków. Chcemy, aby współpraca z Lechem Poznań symbolizowała nasze zaangażowanie na polskim rynku. W nadchodzącym sezonie, w ramach partnerstwa z klubem, będziemy szukać sposobów integracji wspólnych działań w różnych obszarach. Początkiem będzie nasza kampania wspierająca Dzień Singla w listopadzie – powiedział Gary Topp, prezes AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią. – AliExpress to jedna z najszybciej rozwijających się w Polsce marek lifestyle oraz e-commerce, atrakcyjna dla fanów Lecha. Rozmowy z AliExpress rozpoczęły się na długo przed tym, gdy zdobyliśmy wicemistrzostwo Polski oraz zakwalifikowaliśmy się do fazy grupowej Ligi Europy – podkreślił Karol Klimczak, prezes zarządu KKS Lech Poznań.

Dzień Singla, obchodzony corocznie 11 listopada, ze względu na liczbę jedynek w dacie, które mają symbolizować brak partnera/partnerki, jest od końca lat 90. ubiegłego stulecia jednym z najbardziej popularnych świąt w Chinach. Od 2009 r., gdy Alibaba Group, właściciel AliExpress, zorganizował w ten dzień pierwszą wielką wyprzedaż, jest to także święto zakupów online ze względu na wyjątkowe promocje cenowe.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,