M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TVP1 przebuduje pasmo publicystyczne i wzmocni ofertę serialową

Serwis Dzienny | 21 grudnia 2006, 06:45

Od stycznia 2007 r. TVP1 wprowadzi nową ramówkę. - Znacząco przebudowane zostanie pasmo publicystyczne. Z końcem stycznia z anteny znika...

Od stycznia 2007 r. TVP1 wprowadzi nową ramówkę. - Znacząco przebudowane zostanie pasmo publicystyczne. Z końcem stycznia z anteny znika program "A dobro Polski?". W jego miejsce pojawi się nowy format, nad którym obecnie pracujemy - powiedział Paweł Nowacki, zastępca dyr. TVP1. Dotychczasowy program "Kwadrans po 23" zastąpi "Z refleksem" prowadzony prze Dorotę Wysocką-Schnepf. Zmieniona zostanie formuła programu śledczego "Misja specjalna" - będzie to program o charakterze reporterskim, a nie studyjnym. Własny program poświęcony publicystyce kulturalnej "Jarmark cudów" będzie miał Robert Tekieli, ostatnio związany z zawieszonym tygodnikiem "Ozon". Publicystyczny "Ring" Rafała Ziemkiewicza zostanie przesunięty z piątku (godz. 22.00) na poniedziałek (20.15). Publicystykę literacką reprezentować będą: "Errata do biografii" i "Regał" (oba wymiennie w poniedziałki o 22.45). Emisja "Sprawy dla reportera" Elżbiety Jaworowicz powraca do emisji wtorkowej.

- Wzmocnimy też naszą ofertę serialową. Obok "Plebanii" i "Klanu" chcemy pokazywać nowy cykl "Dwie strony medalu" - powiedział Maciej Wojciechowski, dyrektor TVP1. Serial będzie pokazywany w piątki i soboty (pasmo po 17.20, po dwa odcinki każdego dnia). Zdaniem Wojciechowskiego wyznacznikiem jakości nowej ramówki TVP 1 będzie też Teatr Telewizji. Teatr będzie miał stałe pasmo w poniedziałki po 21.00. - W nadchodzącym sezonie planujemy 12 premier m.in. z dziedziny teatru faktu. Finalizujemy też rozmowy na temat pokazywania spektakli TV z partnerami z Wielkiej Brytanii i Niemiec - zapowiada Wojciechowski. W czwartkowym paśmie wieczornym serial "Zagubieni" zastąpi nowy - "4400". (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,