M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

EBay zamyka swoje biuro w Polsce

Serwis Dzienny | 8 października 2008, 06:45

Amerykańska korporacja eBay prowadząca najpopularniejszy na świecie serwis aukcyjny ogłosiła plan restrukturyzacji i oszczędności, w ramach którego przeprowadzi centralizację -...

Amerykańska korporacja eBay prowadząca najpopularniejszy na świecie serwis aukcyjny ogłosiła plan restrukturyzacji i oszczędności, w ramach którego przeprowadzi centralizację - zamiast blisko 40 oddziałów krajowych powstaną zespoły zarządzające regionami. Zwolnionych zostanie 1 tys. pracowników, czyli ok. 1/10 zatrudnionych w firmie, a to ma przynieść 70-80 mln dol. oszczędności. Zlikwidowanie zostanie m.in. biuro eBay w Polsce, w którym pracowało ok. 10 osób (biuro powstało w momencie wejścia eBay na nasz rynek wiosną 2005 r.).

Nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Aliny Prawdzik, od kwietnia br. dyrektor Europejskich Rynków Wschodzących, oraz Łukasza Jadachowskiego, który zastąpił Prawdzik na stanowisku dyrektora generalnego eBay Polska.

- Na razie nowa struktura firmy musi się ukonstytuować i wtedy pracownicy i menedżerowie będą wiedzieć, czy przejdą do tej nowej firmy, czy też będą musieli szukać sobie miejsca gdzie indziej - powiedział redakcji "MMP" Łukasz Jadachowski.

Mimo likwidacji polskiego oddziału witryna eBay nadal będzie działała w polskiej wersji językowej. W poniedziałek po ogłoszeniu planów restrukturyzacji kurs akcji eBay na NASDAQ spadł do najniższego od pięciu lat poziomu (17,89 dol. na zamknięciu). (MB)

Czytaj więcej na temat: , ,