M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bernd Buchholz prezesem grupy Gruner + Jahr

Serwis Dzienny | 7 stycznia 2009, 06:45

Bernd Buchholz, członek zarządu G+J AG i prezes niemieckiej spółki G+J, został nowym prezesem grupy wydawniczej Gruner + Jahr. Zastępuje...

Bernd Buchholz, członek zarządu G+J AG i prezes niemieckiej spółki G+J, został nowym prezesem grupy wydawniczej Gruner + Jahr. Zastępuje Bernda Kundruna, który złożył rezygnację ze stanowiska prezesa. Kundrun rozstaje się z G+J na mocy porozumienia stron.

Bernd Buchholz jest absolwentem prawa i ekonomii na Freie Universitaet Berlin. Do G+J dołączył w roku 1996, obejmując stanowisko asystenta zarządu. W styczniu 2000 roku objął stanowisko dyrektora wydawniczego magazynu "Stern", a w lipcu tego samego roku - wydawcy grupy magazynów "Stern/GEO". Od stycznia 2004 roku zasiada w zarządzie Gruner + Jahr i kieruje zarządem niemieckiej spółki G+J.

Bernd Kundrun przez ostatnich 25 lat pracował w szeregach spółek Bertelsmann i G+J, z czego 11 lat zasiadał w zarządzie, a przez 8 lat pełnił funkcję prezesa zarządu G+J. Karierę zawodową rozpoczął w roku 1984 jako asystent zarządu Bertelsmann Club GmbH. (G+J)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,