M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

BBC rozważa sprzedaż części biznesu BBC Worldwide

Serwis Dzienny | 14 lipca 2009, 06:45

BBC rozważa sprzedaż części biznesu BBC Worldwide. Plany te to konsekwencja spadku zysku, jaki w najbliższym czasie przedstawi brytyjski nadawca....

BBC rozważa sprzedaż części biznesu BBC Worldwide. Plany te to konsekwencja spadku zysku, jaki w najbliższym czasie przedstawi brytyjski nadawca. Takie posunięcie sugerują też doradcy finansowi. Wcześniej rzecznik BBC Worldwide wspominał w mediach o możliwości wydzielenia ze struktury takich podmiotów jak BBC Exec i BBC Trust.

Jednocześnie BBC Worldwide rozmawia z Channel 4 na temat projektu joint venture. Rozmowy straciły nieco tempo po opublikowaniu rządowego raportu "The Digital Britain", w którym zawarto sugestię, by BBC sprzedało dział BBC Worldwide i skoncentrowało się na zyskach. Brytyjskie gazety spekulują, że w spodziewanym raporcie BBC Worldwide, który ujrzy światło dzienne niebawem, nadawca wykaże znaczące straty. Mowa jest o spadku z poziomu 118 mln funtów w ub.r. rozliczeniowym do pułapu poniżej 100 mln funtów. ("BrandRepublic")

Czytaj więcej na temat: , , , ,