M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Polsat startuje z kanałem piłkarskim i pracuje nad kolejnym

Serwis Dzienny | 20 sierpnia 2009, 06:45

Telewizja Polsat w połowie września uruchomi własny kanał piłkarski Polsat Futbol. Start emisji zaplanowano na 17 września na godz. 17....

Telewizja Polsat w połowie września uruchomi własny kanał piłkarski Polsat Futbol. Start emisji zaplanowano na 17 września na godz. 17. W chwili debiutu stacja dostępna będzie w pakiecie sportowym platformy Cyfrowy Polsat.

- Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z sieciami kablowymi - deklaruje Maciej Stec, członek zarządu Telewizji Polsat.

Najważniejszą pozycją w ramówce nowej stacji będą mecze Ligi Europejskiej UEFA (nowych rozgrywek piłkarskich, które od tego sezonu zastąpią Puchar UEFA). - Polsat Futbol to naturalna konsekwencja naszej strategii programowej związanej ze sportem. Mamy liczne prawa do imprez i spotkań piłkarskich, chcemy dać kibicom większą możliwość wyboru - mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Polsat ma m.in. prawa do pokazywania meczów czterech lig europejskich (włoskiej, holenderskiej, szkockiej i rosyjskiej), spotkań 33 drużyn narodowych różnych krajów (w tym: Hiszpanii, Włoch, Holandii, Brazylii i Argentyny). Ma też umowy z wieloma telewizjami klubowymi, m.in. takich drużyn, jak: Manchester United, Chelsea, FC Barcelona, Inter Mediolan i Juventus Turyn. Plany zakładają, że Polsat Futbol będzie nadawać od 8 do 18 godzin dziennie. - W chwili debiutu będzie to prawdopodobnie 12-14 godzin - mówi Kmita.

Dodaje, że nadawca myśli o własnej telewizji klubowej związanej z drużyną Śląska Wrocław, w którą finansowo zaangażował się właściciel Polsatu. - Pracujemy nad tym projektem. Chcemy go uruchomić w niedalekiej przyszłości. Szczegóły będą znane pod koniec roku - deklaruje szef sportu Polsatu.

Transmisje meczów z Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej UEFA mają być jedną z głównych pozycji jesiennych ramówek stacji należących do Polsatu, w tym ogólnopolskiego Polsatu i kanałów sportowych. Równocześnie z Polsatem Futbol wystartować ma też Polsat HD - stacja, która nadawać ma w wysokiej rozdzielczości. Na jej antenie pokazywana będzie część rozgrywek piłkarskich. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,