M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Electro World sprzedany, ale bez sklepu Pixmania.com

Serwis Dzienny | 3 września 2009, 06:45

Brytyjskie DSG International sprzedało za 1 euro sieć sklepów z elektroniką Electro World. Nabywcą jest dom maklerski IDM SA działający...

Brytyjskie DSG International sprzedało za 1 euro sieć sklepów z elektroniką Electro World. Nabywcą jest dom maklerski IDM SA działający we współpracy z polską siecią sklepów Mix Electronics. Brytyjska spółka informuje, że pod skrzydła nowych właścicieli przejdzie natychmiast osiem sklepów wraz z pracownikami.

DSG od pewnego czasu nosił się z zamiarem sprzedaży nierentownej sieci. W czasie kryzysu DSG zamierzało się skupić przede wszystkim na rodzimym rynku brytyjskim. Od kilkunastu miesięcy biznes w Polsce był "przedmiotem przeglądu", ale trudno było znaleźć nabywcę na Electro World. Powodem było m.in. to, że Electro World nie jest właścicielem sklepów, a jedynie je wynajmuje. Wartością biznesu jest więc przede wszystkim sama marka. Plany Mix Electronics wobec sieci nie są znane.

Transakcja nie dotyczy sklepu internetowego Pixmania.com, który należy do DSG i obsługuje klientów w całej Europie, w tym w Polsce.

Electro World obsługują czeska agencja SEN i dom mediowy Starlink. Firma nie miała ostatnio dużych kampanii ATL, ale koncentrowała się na działaniach taktycznych. (TW)

Czytaj więcej na temat: , , , , ,