M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Sony wprowadzi telewizję 3D w 2010 r.

Serwis Dzienny | 3 września 2009, 06:45

Koncern Sony pracuje nad technologią telewizji trójwymiarowej (3D). Na rynek konsumencki ma ona trafić do końca 2010 r. Howard Stringer,...

Koncern Sony pracuje nad technologią telewizji trójwymiarowej (3D). Na rynek konsumencki ma ona trafić do końca 2010 r. Howard Stringer, prezes i chief executive officer w Sony Corporation of America, twierdzi, że technologia 3D jest przyszłością telewizji. - Tak jak w przypadku telewizji wysokiej rozdzielczości kilka lat temu jest jeszcze wiele zagadnień do rozwiązania. Jednak telewizja 3D jest jak pociąg na torach i my jako Sony w tym pociągu jedziemy - powiedział Stringer.

W odróżnieniu od techniki bazującej na polaryzacji wykorzystywanej do tworzenia trójwymiarowych filmów telewizja 3D w wydaniu Sony ma bazować na technologii migawki sprawiającej, że jeden obiektyw (soczewka) może być ciemniejszy, podczas gdy drugi pozostaje przezroczysty. Migawki są kontrolowane przez sygnał wysyłany z nadajnika i dają wrażenie trójwymiarowości.

W lipcu telewizja BSkyB ogłosiła uruchomienie w przyszłym roku w Europie pierwszego kanału trójwymiarowego, w którym ma nadawać transmisje sportowe, filmy i programy rozrywkowe. ("BrandRepublic")

Czytaj więcej na temat: , , ,