M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

McDonald's zacznie realizować projekt McCafe na pełną skalę

Serwis Dzienny | 21 grudnia 2009, 06:45

McDonald's będzie w Polsce realizować projekt McCafe na pełną skalę - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. McCafe to kawiarnie budowane jako strefy...

McDonald's będzie w Polsce realizować projekt McCafe na pełną skalę - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. McCafe to kawiarnie budowane jako strefy w restauracjach McDonald's oferujące kawę wysokiej jakości, ciasta i desery. Mają one być konkurencją dla sieci takich jak Coffeeheaven i Starbucks, chociaż pozycjonowanie cenowe produktów w McCafe jest minimalnie niższe.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy trwał test konceptu McCafe i jego formalna ocena przez spółkę ma nastąpić w marcu. Już jednak teraz wiadomo, że prawie na pewno projekt otrzyma zielone światło.

Obecnie w Polsce działa 10 McCafe. Ostatnio marketer otworzył kawiarnię w swoim flagowym lokalu - warszawskim Sezamie, który jest największym i najstarszym obiektem McDonald's w Polsce. Potencjał McCafe na najbliższe lata to kilkadziesiąt kawiarni. Projekt ten będzie realizowany równolegle ze zmianą wystroju restauracji, zwanym w wewnętrznym żargonie firmy remodelingiem. Kawiarnie McCafe powstają wyłącznie w lokalach po remodelingu. (TW)

Czytaj więcej na temat: , ,