M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Romuald Orzeł prezesem TVP, dwaj byli dyrektorzy biur w zarządzie

Serwis Dzienny | 21 grudnia 2009, 06:45

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej wybrała nowy zarząd spółki na dokończenie IV kadencji i na całą V kadencję. Stanowisko prezesa zarządu...

Rada nadzorcza Telewizji Polskiej wybrała nowy zarząd spółki na dokończenie IV kadencji i na całą V kadencję. Stanowisko prezesa zarządu TVP SA powierzono Romualdowi Orłowi. W skład nowego zarządu TVP weszli również: Włodzimierz Ławniczak, Paweł Paluch i Przemysław Tejkowski.

Romuald Orzeł jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Od początku swoją karierę zawodową związał z mediami. Przez ponad 10 lat (1991-2002) pracował w prasie regionalnej na Wybrzeżu. Orzeł był m.in. członkiem zespołu projektującego i koordynującego połączenie "Wieczoru Wybrzeża" z "Dziennikiem Bałtyckim". W latach 2005-2009 był prezesem zarządu spółki Media-SKOK odpowiedzialnej za działania marketingowo-reklamowe grupy SKOK. W tym czasie był także wydawcą i redaktorem naczelnym tygodnika ekonomicznego "Gazeta Bankowa". Ostatnio zajmował stanowisko dyrektora Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP SA.

Włodzimierz Ławniczak był wcześniej m.in. dyrektorem Biura Reklamy TVP (w latach 1988-2004). Ostatnio również związany z TVP jako doradca zarządu. Paweł Paluch w latach 2006-2009 zajmował w TVP stanowiska dyrektora Biura Marketingu i Promocji, dyrektora Biura Zarządzania Programem i Marketingiem oraz pełnił funkcję prokurenta, czyli pełnomocnika zarządu. Przemysław Tejkowski jest aktorem. Od wiosny 2007 r. pełni funkcję dyrektora naczelnego rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Romuald Orzeł i Przemysław Tejkowski kojarzeni są z prawą stroną sceny politycznej, a Włodzimierz Ławniczak i Paweł Paluch - z lewicą. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,