M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agencja Red8 partnerem sieci B9 Network

Serwis Dzienny | 11 marca 2010, 06:45

Agencja Red8 została partnerem B9 Network - sieci agencji działającej w regionie Europy Północnej i Wschodniej. W wyniku umowy powstanie...

Agencja Red8 została partnerem B9 Network - sieci agencji działającej w regionie Europy Północnej i Wschodniej. W wyniku umowy powstanie spółka B9 Warsaw, w której udziałowcami będą Red8 i B9 Network. Stosunek udziałów obu partnerów oraz kwoty inwestycji nie zostały podane.

Agencja Red8 będzie kontynuować swoją działalność w obecnym kształcie i pod niezmienioną nazwą, natomiast do spółki B9 Warsaw mają trafić budżety z sieci B9, a także ewentualnie lokalne budżety konfliktowe w stosunku do obecnych klientów Red8.

B9, założona w 2008 r. sieć reklamowa z biurami głównymi w Helsinkach i Tampere w Finlandii oraz Sztokholmie w Szwecji, swoim zasięgiem obejmuje Skandynawię, kraje bałtyckie i Rosję. Struktura skupiona jest przede wszystkim na obsłudze klientów wywodzących się ze Skandynawii.  

- Obecna sytuacja ekonomiczna powoduje, że klienci jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują partnerów, którzy pomogą im w jak największym stopniu skorzystać z efektu skali, jednocześnie cały czas pamiętając o ich indywidualnych potrzebach - mówi Jari-Pekka Rautamaa, CEO grupy B9.

Stwierdził on także, że w związku z koncentracją największych holdingów na kluczowych rynkach rozwijających się, np. w Chinach, Skandynawii, dochodzi do redukcji liczby biur sieciowych agencji i w efekcie pogorszenia jakości obsługi, stąd szansa dla niezależnych graczy. Sieć B9 współpracuje już z takimi skandynawskimi klientami, jak: Atlas Copco, Ensto czy K-rauta.

- Partnerstwo z B9 daje nie tylko szansę na pozyskanie nowych biznesów, lecz także możliwość współpracy na rynkach wschodnich, czego potrzebują nasi klienci, np. Zelmer i AmRest - mówi Jarosław Król, dyr. zarządzający Red8. Dodaje, że dodatkową korzyścią z utworzenia B9 Warsaw będzie możliwość obsługi konfliktowych budżetów. (TW)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,