M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

TVscreen.pl udostępnia w internecie filmy Disneya i negocjuje z kolejnymi wytwórniami

Serwis Dzienny | 27 października 2009, 06:45

Spółka Digital Partners uruchomiła nową odsłonę internetowej platformy wideo na żądanie (VoD) TVscreen.pl. Obecnie w katalogu filmów znajdują się 44...

Spółka Digital Partners uruchomiła nową odsłonę internetowej platformy wideo na żądanie (VoD) TVscreen.pl. Obecnie w katalogu filmów znajdują się 44 pozycje, a jak zapowiadają właściciele platformy, rocznie znajdzie się na niej ponad 60 filmów takich wytwórni, jak Walt Disney Pictures (Walt Disney Animation Studios, Pixar Animation Studios), Touchstone Pictures i Miramax.

Z katalogu Disneya dostępne są m.in. tytuły: "Hannah Montana" (premiera w kinach - kwiecień br.), "Góra Czarownic" (w kinach - w maju br.), "Wyznania zakupoholiczki" (premiera kinowa - w lutym br.), "Opowieści z Narnii", "Skarb Narodów", "Prosiaczek i przyjaciele", "Deja Vu", "Alamo" "Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka", "Kurczak Mały", "Straszny film 4", "Auta", "Znaki" czy "Pearl Harbor".

Filmy można oglądać online (każdy filmy jest w dwóch wersjach - lepszej dla osób posiadających łącze 2 Mb/s i gorszej dla tych, którzy chcą korzystać ze streamingu, ale mają łącze 1 Mb/s) lub pobierać na dysk twardy swojego komputera (tylko wybrane tytuły - licencja na 24 godz.).

Hity kinowe kosztują 10,9 zł (tyle samo streaming i download), a starsze pozycje - od 1,9 zł. TVscreen oferuje też pakiety miesięczne (od 6,9 do 34,9 zł). Platforma udostępnia też filmy i programy National Geographic (obecnie 20 pozycji w katalogu), bajki dla dzieci (33 tytuły), filmy dokumentalne (25 filmów) czy nagrania koncertów (12 pozycji).

Jak twierdzi Marek Szklarz, communications & PR manager Digital Partners, firma negocjuje umowy z kolejnymi wytwórniami filmowymi (ich nazw nie zdradza) i jest duża szansa, że katalog dostępnych na platformie filmów będzie się zwiększał.

Digital Partners powstała w 2007 r., jej udziałowcami są osoby prywatne, jednym z nich jest prezes spółki Leszek Mika. Sama platforma TVscreen została uruchomiona w styczniu br., przez ostatnie kilka tygodni była jednak niedostępna ze względu na prace nad uruchomieniem nowej wersji. (MB)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,