M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Era będzie reklamowała telefon komórkowy G1 Google

Serwis Dzienny | 20 stycznia 2009, 06:45

Polska Telefonia Cyfrowa jako jedyny z polskich operatorów w lutym wprowadzi do sprzedaży telefon komórkowy G1. Szykuje też pod tym...

Polska Telefonia Cyfrowa jako jedyny z polskich operatorów w lutym wprowadzi do sprzedaży telefon komórkowy G1. Szykuje też pod tym kątem osobną kampanię reklamową.

G1 to pierwszy telefon komórkowy z systemem operacyjnym Android opracowanym przez koncern Google (dzięki temu umożliwia zdalną synchronizację kontaktów i kalendarza Google, bezpośredni dostęp do wyszukiwarki Google, korzystanie z GoogleMaps, oglądanie filmów w YouTube itp.). Produkowany jest przez firmę HTC. Polska jest jednym z pięciu krajów w Europie (obok Niemiec, Austrii, Czech i Holandii), w których G1 zadebiutuje w I kwartale (dotychczas wprowadzono go w USA i Wielkiej Brytanii).

Grzegorz Bors, dyrektor departamentu marketingu i sprzedaży oraz dyr. zarządzający ds. rynku prywatnego PTC, nie zdradza, ile sztuk G1 operator spodziewa się sprzedać. Przyznaje natomiast, że dla wsparcia wprowadzenia tego telefonu planowana jest osobna kampania reklamowa - szczegóły mediaplanu są ustalane.

Android G1 w sieci T-Mobile był jedną z najbardziej oczekiwanych premier w drugiej połowie ub.r. - wielu analityków zastanawia się, czy telefon Google może stać się realnym konkurentem dla telefonu iPhone Apple. (MB)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,