M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Pietro Vicary w zarządzie TV Puls; 118 pracowników do zwolnienia

Serwis Dzienny | 24 lipca 2008, 06:45

Nowym członkiem zarządu TV Puls zostanie Pietro Vicary, przedstawiciel News Corp. Beata Dymacz opuści skład zarządu, ale pozostanie dyrektorem finansowym...

Nowym członkiem zarządu TV Puls zostanie Pietro Vicary, przedstawiciel News Corp. Beata Dymacz opuści skład zarządu, ale pozostanie dyrektorem finansowym stacji. Po zmianach w zarządzie TV Puls obok przedstawiciela koncernu Murdocha będzie Dariusz Dąbki (prezes) i ojciec Mariusz Słowik (franciszkanin). Stacja nie uzasadniła powodów zmiany we władzach spółki.

Tymczasem dziennikarze TV Puls twierdzą, że gotowa jest już lista 118 osób, które dostaną zwolnienia w związku z niedawną likwidacją programu informacyjnego "Puls raport" i działu newsowego stacji. Dziennikarz tego działu mówi anonimowo, iż pracodawca ujawnił, że nie zamierza wypłacić im odszkodowań poza świadczeniami, które przewiduje ustawa o zwolnieniach grupowych, i że kierownictwo TV Puls nie uwzględniło żadnych postulatów zgłaszanych przez zespół. Większość z dziennikarzy zamierza odwołać się od tej decyzji do sądu pracy. Wśród osób wskazanych do zwolnienia są zarówno dziennikarze, prezenterzy i wydawcy, jak i służby techniczne. Wręczanie wypowiedzeń może się zacząć jeszcze w tym tygodniu.

Większościowym akcjonariuszem TV Puls jest firma TV Inwestycje mająca 70 proc. udziałów (jej właścicielami są News Corporation i OO. Franciszkanie, posiadający równo po 50 proc. udziałów). Pozostałe 25 proc. należy do Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów) oraz Dariusza Dąbskiego, w rękach którego znajduje się mniejszościowy pakiet 5 proc. udziałów. (PM)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,