M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Czterech prowadzących wieczór wyborczy w stacjach Polsatu

Joanna Dziwisińska | 30 czerwca 2010, 06:00

Dorota Gawryluk i Tomasz Machała oraz Magdalena Sakowska i Jarosław Gugała poprowadzą niedzielny wieczór wyborczy w Polsacie i Polsat News. Sondaż przeprowadzi Homo Homini metodą CATI.

Telewizja Polsat, w związku z drugą turą wyborów prezydenckich, w najbliższą niedzielę przygotowuje wieczór wyborczy, który rozpocznie się o godz. 19.30 na antenie Polsatu i Polsat News.

Program emitowany będzie na obu antenach jednocześnie i potrwa ok. godziny, następnie będzie kontynuowany na antenie Polsatu News. Audycję poprowadzą Dorota Gawryluk i Tomasz Machała, Magdalena Sakowska i Jarosław Gugała. Rozmowy ze specjalnymi gośćmi przeprowadzi Bogusław Chrabota.

Sondaże powyborcze dla telewizji wykona Homo Homini metodą CATI na znacznie większej próbie efektywnych wywiadów, niż to miało miejsce w pierwszej turze.

– W dniu drugiej tury wyborów prezydenckich zarekomendowaliśmy Telewizji Polsat nierezygnowanie z techniki badań telefonicznych CATI. Pomimo powszechnej krytyki za pomocą tak prowadzonych pomiarów można trafnie przewidzieć wynik wyborczy. Najlepszym dowodem na to są badania zrealizowane przez nasz Instytut i opublikowane przez Polsat News w piątek przed ciszą wyborczą. W sondażu tym średni błąd w notowaniach Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego w stosunku do danych PKW nie przekroczył 0,5 proc. – tłumaczy Marcin Duma, prezes Homo Homini.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,