M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lirene w niemieckim Rossmannie

Joanna Dziwisińska | 21 września 2010, 06:00

Seria kosmetyków Lirene jako pierwsza polska marka pojawiła się na stałe w ofercie produktowej sieci drogerii Rossmann w Niemczech.

Laboratorium Kosmetyczne "Dr Irena Eris" nawiązało współpracę z siecią drogerii Rossmann w Niemczech. W ramach umowy w sklepach tej sieci będą sprzedawane kosmetyki do pielęgnacji twarzy Lirene Folacyna Intense, Folacyna Advanced i Folacyna Progress. W tej chwili są to jedyne polskie kosmetyki dostępne w sieci Rossmann w Niemczech - podaje marketer.

Jak tłumaczy Joanna Łodygowska, szef działu komunikacji Dr Irena Eris, marka Lirene od lat obecna jest na rynku niemieckim, ale nie na tak dużą skalę, jaką jest wejście do sieci drogerii Rossmann.

Obecnie produkty Lirene wspierane są działaniami trademarketingowymi. Opakowania produktów dostosowane zostały do potrzeb niemieckich konsumentów (w tym pod kątem językowym).

Kosmetyki Laboratorium Kosmetycznego "Dr Irena Eris" eksportowane są do 27 krajów na świecie. Najwięksi odbiorcy to Ukraina, Litwa, Rosja i Wielka Brytania. W części państw, np. na Litwie, Ukrainie czy Słowacji, marka wspierana jest działaniami ATL-owymi (kampanie telewizyjne i prasowe).

 

Czytaj więcej na temat: , , ,