M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

BBC będzie tworzyć ramówki po analizie opinii z forum

Joanna Dziwisińska | 13 stycznia 2011, 06:00

Internauci poprzez swoje opinie będą mogli kształtować nie tylko ramówkę, ale np. hasła przewodnie stacji z grupy BBC Worldwide.

BBC Worldwide uruchomiło specjalną platformę internetową channelreviewer.pl, za pośrednictwem której chce poznać preferencje widzów swoich kanałów. Serwis jest jednym z elementów międzynarodowego projektu Channel Reviewer. Jak przekazała Marta Tokarzewska, senior analyst BBC Worldwide na Polskę, forum jest pierwszym tego typu projektem w ramach grupy, który został przygotowany w lokalnej wersji językowej.

Nowa strona internetowa zawiera fora dyskusyjne, sondaże, konkursy. Widzowie mogą podzielić się na niej swoją opinią na temat kanałów BBC Entertainment, BBC Knowledge, BBC Lifestyle, BBC HD i CBeebies. By zostać członkiem społeczności Channel Reviewer, należy wypełnić specjalną ankietę rejestracyjną dostępną na stronie. Według Tokarzewskiej obecnie częściowo nadawca przekazuje kontrolę nad zawartością programową i wizerunkiem kanałów BBC polskim widzom, którzy za pośrednictwem platformy mogą przekazywać informacje o tym, co chcieliby oglądać częściej, a co rzadziej, co kochają, a czego nie lubią. I tak np. członków Channel Reviewer zapytano, jakie hasło byłoby najlepsze dla BBC Knowledge. W efekcie tego badania za kilka miesięcy zostanie wprowadzony nowy temat przewodni kanału. – Serwis pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu. W ciągu kilku dni możemy mieć odpowiedzi na nasze pytania – dodaje Tokarzewska.

Uruchomienie platformy wspierane jest akcją informacyjną w prasie, w stacjach BBC oraz internecie.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,