M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Infor PL realizuje projekty "zdrowotne" online

Alicja Szabłowska | 3 lutego 2011, 06:00

Spółka Infornext.pl należąca do Grupy Infor PL przejmuje serwis Commed.pl.

Należąca do Grupy Infor PL spółka Infornext.pl przejmuje jedno z największych forów o tematyce medycznej – Commed.pl. Dotychczas serwis był w posiadaniu firmy Mabareo. Strony nie ujawniają wartości transakcji.

– Zakup Commed.pl wpisuje się w naszą strategię rozwoju. Dzięki tej akwizycji zamierzamy w najbliższych miesiącach znaleźć się w ścisłej czołówce w kategorii Zdrowie, a docelowo zająć w niej pozycję lidera. Będzie to kolejna kategoria, w której zdobędziemy ponad milion użytkowników – mówi Piotr Łuczak, prezes zarządu Infornext.pl.

To kolejna akwizycja Grupy Infor PL w ostatnich dwóch latach. W 2009 roku spółki Inforu przeprowadziły akwizycję TotalMoney.pl, lidera na rynku porównywarek finansowych (obecnie 158 985 RU), serwisu Dziennikinternautów.pl (obecnie 282 173 RU), a także forum prawniczego Prawnikow.pl (obecnie 316 189 RU). W listopadzie 2009 roku do portfolio Inforu dołączył serwis Gotujmy.pl, który jest liderem w swojej kategorii (obecnie 1 018 868 RU). Wiosną 2010 roku Infor PL przeprowadził akwizycję serwisu RynekMedyczny.pl, tym samym rozpoczął prace nad wzmocnieniem swoich udziałów w kategorii zdrowie.

Commend.pl działa od 2006 roku. Według najnowszych zestawień PBI/Gemius Megapanel za listopad 2010 r. forum skupia 570 331 RU.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,