Kraj

ATM Grupa zrealizuje serial "Tancerze" dla TVP

ATM Grupa, producent programów telewizyjnych, podpisała z TVP umowę na realizację serialu "Tancerze". Wartość kontaktu wynosi ponad 13 mln zł....

ATM Grupa, producent programów telewizyjnych, podpisała z TVP umowę na realizację serialu “Tancerze”. Wartość kontaktu wynosi ponad 13 mln zł.

Zdjęcia do produkcji rozpoczną się w lutym 2009 roku, a pierwsze odcinki zostaną wyemitowane w TVP2 w wiosennej ramówce. “Tancerze” to polska wersja hiszpańskiego serialu “Un Paso Adelante”, na który licencję sprzedano już do ponad 20 krajów z całego świata (m.in. Francji, Brazylii, Włoch i Szwajcarii). Serial został zainspirowany amerykańskim serialem i hitem kinowym “Fame” (“Sława”).

Reżyserem polskiej wersji “Tancerzy” będzie Bruce Parramore, a za adaptację formatu jest odpowiedzialna Renata Frydrych. – Nasza najnowsza produkcja to światowy przebój. Tym bardziej cieszymy się, że serial doczekał się także polskiej wersji. Wierzymy, że zostanie ona przyjęta tak samo entuzjastycznie jak w innych krajach, w których serial był emitowany, i zyska nowych fanów – skomentował Maciej Grzywaczewski, wiceprezes zarządu ATM Grupy.

ATM Grupa zrealizuje 20 odcinków serialu, każdy trwający po 45 minut. Dokładna pora emisji będzie znana w lutym 2009 roku. (TWI)