Kraj

Auchan partnerem akcji "Too Good To Go"

Celem akcji jest ograniczenie marnowania żywności.

Auchan Retail Polska podejmuje kolejny krok w celu ograniczenie marnowania żywności, dołączając do grona partnerów aplikacji Too Good To Go. Od grudnia jej użytkownicy mogą zamawiać w Auchan specjalne paczki, w których każdego dnia znajdą się pełnowartościowe i atrakcyjne cenowo produkty o krótkich terminach przydatności. Paczki dostępne przez aplikację Too Good To Go podzielone zostały na trzy
kategorie: paczka Mix – znajdą się w niej różne produkty spożywcze, paczka Zieleniak – zawierająca owoce i warzywa, i paczka Bistro – z kanapkami i sałatkami oraz produktami z cukierni. 

Skład paczek zmieniać się będzie każdego dnia. Zamówienia będzie można odbierać w punktach obsługi klienta. Produkty pakowane są do papierowych toreb Too Good To Go lub do toreb przyniesionych przez klienta. Auchan prowadzi pilotaż programu w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy.

Partnerstwo z aplikacją Too Good To Go to kolejna z licznych inicjatyw, które Auchan Retail Polska podejmuje w walce z marnowaniem żywności. We wszystkich sklepach Auchan znajdują się specjalne strefy “ratujące” żywność, w których produkty z krótkim terminem żywności oferowane są z 50% rabatem. Dzięki tej akcji tylko w ciągu jednego roku udało się w sklepach Auchan obniżyć straty w produktach spożywczych o 30%.