Kraj

Bankomaty Cash 4 You zmienią się w Planet Cash

Firma ITCard, operator tej sieci, drugiej po Euronecie, ma ich obecnie 1,2 tys., a do końca br. postawi kolejne 0,5 tys. Wszystkie mają mieć czytniki biometryczne.

Firma ITCard, operator sieci bankomatów pod dotychczasową marką Cash 4 You (z dopiskiem Planet), postanowiła ją zmienić na Planet Cash. Do końca roku rebranding obejmie wszystkie 1,2 tys. maszyn. Na tym nie koniec – operator zapowiada, że do końca roku zainstaluje jeszcze kolejnych 500 maszyn.

Wszystkie bankomaty Planet Cash do końca br. zostaną także wyposażone w czytniki biometryczne firmy Hitachi.

– Zależy nam na tym, aby osoby chcące skorzystać z technologii biometrycznej przy wypłacie gotówki mogły bez problemu rozpoznać nasze bankomaty. Zmiana jest efektem strategii rozwoju firmy na kolejne lata – komentuje Piotr Kawczyński, dyrektor sprzedaży i rozwoju sieci Planet Cash.

Bankomaty Planet Cash znaleźć można w m.in. w takich sieciach handlowych, jak Biedronka, InterMarche, Carrefour. ITCard podaje, że obsługuje w Polsce ponad 750 tys. klientów miesięcznie i jest drugim, po Euronecie, co do wielkości operatorem bankomatów w Polsce, który autoryzuje miesięcznie ponad 10 mln transakcji.