Kraj

Beata Pawlikowska i Roman Dziewoński wracają na antenę Trójki

Kolejne zmiany na antenie stacji pod kierownictwem Kuby Strzyczkowskiego.

Beata Pawlikowska i Roman Dziewoński wracają na antenę Trójki
W Programie Trzecim Polskiego Radia następują kolejne zmiany. Na antenę wracają kolejni dziennikarze, debiutują nowe audycje.
“Bed and Breakfast” to audycja, która była prowadzona kilka lat temu w radiowej Czwórce. Teraz wraca w radiowej Trójce i również prowadzona jest w dwóch językach. Jej celem jest edukacja językowa i przybliżenie słuchaczom kultury anglosaskiej. W każdą niedzielę od 8 do 9 prowadzą ją wspólnie Agnieszka Furtak-Bilnik i Raf Uzar.
Na antenę wróciła też “Zagadkowa niedziela” prowadzona przez Katarzynę Stoparczyk, a także Filip Jaślar i Łukasz Błąd, którzy prowadzą w porannym paśmie “Urywki z kalendarza” – krótkie pasmo satyryczne w ramach porannego “Zapraszamy do Trójki”.
Na antenę ma również wrócić Roman Dziewoński, reżyser teatralny i radiowy, architekt i pisarz. Od lat związany jest z Polskim Radiem, m.in. z Teatrem Polskiego Radia. Pojawiał się również na antenie Radia dla Ciebie. Dziennikarz ma poprowadzić niedzielne pasmo “Do 3 razy nuta” w czasie antenowym, które do tej pory należało do Marcina Kydryńskiego. Dziewoński rozpoczął pracę w Trójce pod koniec lat 70., odszedł w stanie wojennym, by wrócić na początku lat 90. Potem ponownie zrezygnował z pracy i teraz ma wrócić na antenę po raz trzeci.
Do radiowego studia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wraca również – po 22-letniej przerwie – Beata Pawlikowska. Premiera jej muzyczno-podróżniczego cyklu “Blondynka w Trójce” w niedzielę 21 czerwca.
– Odeszłam z Trójki 22 lata temu, które poświęciłam na podróżowanie i pisanie książek. Odkryłam mnóstwo niesamowitych miejsc, ale też podczas wypraw na koniec świata zrozumiałam bardzo dużo rzeczy, które uważam dzisiaj za życiowo najważniejsze. Wracam, żeby podzielić się tym, co odkryłam. Będę opowiadać o najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych miejscach, które widziałam, a także o tym, co zrozumiałam o życiu i o świecie. Przyniosę też wszystkie moje ulubione piosenki – od Elvisa Presleya i Beatlesów, przez Eltona Johna i Stinga, aż po Johna Legenda i Pharrella Williamsa. Do usłyszenia! – dodaje Beata Pawlikowska.
Nowy dyrektor i naczelny radia Kuba Strzyczkowski poinformował również, że finalizuje rozmowy z Anią Rusowicz, piosenkarką, która ma w Trójce poprowadzić własną audycję.

W związku z tym, że Marek Niedźwiecki nie doczekał się przeprosin na antenie Polskiego Radia od władz spółki i poprzedniego dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego, złożył pozew do sądu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami domaga się przeprosin na antenie Trójki oraz przekazania pieniędzy na rzecz fundacji wspierających polską służbę zdrowia (po 10 tys. zł od każdej ze stron). Obecnie czeka na wyznaczenie daty rozprawy.  

O aferze w radiowej Trójce, skutkującej falą wypowiedzeń i odejść, informowaliśmy regularnie w poprzednich serwisach (MMP24 z 1 czerwca).