Kraj

Biedronka podnosi płace 60 tys. pracowników

Jeronimo Martins Polska informuje, że zwiększa pensje czwarty raz w ciągu dwóch lat.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, poinformował, że od stycznia podnosi wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych. Podwyżki dostać mają wszyscy sprzedawcy-kasjerzy, zastępcy kierowników sklepów, kierownicy sklepów, magazynierzy, magazynierzy kompletacji oraz inspektorzy w centrach dystrybucyjnych – w sumie 60 tys. osób. Podwyżki wynoszą od 200 zł do 550 zł brutto w zależności od lokalizacji, stażu pracy i konkretnego stanowiska.

Od stycznia osoby rozpoczynające pracę kasjera w Biedronce przy pełnym etacie zarabiać mają 2650 zł brutto (wliczając w to nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności). Pierwszą podwyżkę otrzymają już po roku pracy, natomiast po trzech latach kolejną, do co najmniej 2950 złotych brutto miesięcznie. W wybranych lokalizacjach kwoty te mają być wyższe, w Warszawie kasjer może po trzech latach pracy zarabiać do 3550 zł brutto. JMP informuje, że każdy sprzedawca-kasjer może otrzymać dodatkowo do 500 zł brutto uznaniowej premii kwartalnej w zależności od wyników.

Styczniowe podwyżki obejmują także kadrę kierowniczą sklepów, która włącznie z zastępcami kierowników sklepów liczy ponad 14 tys. osób. Biedronka podniosła także wynagrodzenia magazynierów i magazynierów kompletacji, którzy od 2018 r. w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji zarobią od 3050 zł do 4000 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za brak nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, jest drugą co do wielkości firmą w Polsce i największym prywatnym pracodawcą w kraju. Biedronka posiada obecnie ponad 2750 sklepów zlokalizowanych w ponad tysiącu  miejscowości. Aktualnie JMP ma ponad 65 tys. pracowników.