Kraj

Marketing

Bolt inwestuje dodatkowe 10 mln zł w jakość i bezpieczeństwo przejazdów

Środki zostaną przeznaczone na otwarcie kilkunastu Punktów Obsługi Kierowców oraz rozwój technologii i procesów weryfikacji współpracujących kierowców.

Bolt przeznaczy 10 mln zł na wprowadzenie zmian, które mają na celu podniesienie jakości i bezpieczeństwa przejazdów taksówkami. Część przedstawionych rozwiązań to efekt rozmów z przedstawicielami instytucji administracji publicznej.

Podstawową zmianą jest obowiązkowe oznakowanie samochodów współpracujących kierowców i potwierdzenie tego przez dostarczenie zdjęcia. Firma będzie również wymagać dostarczenia kopii identyfikatora kierowcy taxi, który musi się znaleźć w widocznym dla pasażerek i pasażerów miejscu w aucie wykonującym przejazd z aplikacją Bolt. Ponadto Bolt będzie weryfikować, czy kierowcy mają odpowiednie badania psychologiczne i medyczne. Kierowcy oraz floty mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

Bolt uruchomi również Punkty Obsługi Kierowców – pierwszy zostanie otwarty na początku przyszłego roku w Warszawie, a kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punktach będą weryfikowane dokumenty kierowców, którzy chcą nawiązać współpracę z Boltem.

Tagi